Moringa pre mamičky

 

                     

 

Listy z Moringy pre tehotné a dojčiace matky – zvyšujú tvorbu mlieka

Cesta každej ženy v materstve je úplne iná a jedinečná. Čo majú však všetky spoločné, je snaha dať svojmu dieťatku zo seba to najlepšie. Všetky svetové zdravotné organizácie sa zhodujú na tom, že najvýživnejšie pre dieťatko v prvom roku života je materské mlieko. Nám neostáva nič iné len súhlasiť.  Novorodenec nemá ešte vybudovanú imunitu a materské mlieko je ten najdôležitejší základný kameň na jej vybudovanie.

Bábätká odchované na materskom mlieku majú dokázateľne lepší imunitný systém, nie sú náchylné na alergie, majú lepšie trávenie a tiež vyššiu inteligenciu.

Protilátky obsiahnuté v materskom mlieku pomáhajú dieťatku vyhnúť sa mnohým problémom ako:

 • Ušná infekcia
 • Zápcha
 • Meningitída
 • Dýchacie problémy
 • Rôzne alergie
 • Astma
 • Cukrovka
 • Obezita
 • Syndróm náhleho úmrtia dieťaťa
 • Extrémne dôležité je najmä pre predčasne narodené deti

 

Netvorí sa Vám dostatok mlieka?

Bohužiaľ, nie je to ľahké a samozrejmé pre každú ženu. Veľa krát sa v dnešnej dobe stretávame s tým, že mamičke sa netvorí dostatok mlieka. Či už je to vplyvom životosprávy, nadmerného stresu alebo genetiky. Minimálna odporúčaná doba kojenia by mala byť aspoň prvých 6 mesiacov dieťatka. Náhradné formy mlieka ani zďaleka nenahradia to, čo sama matka dokáže dieťaťu poskytnúť nielen v podobe rastových hormónov a dôležitých vitamínov, ktoré sú základom pre budovanie imunitného systému dieťaťa. Nehovoriac o tom, že materské mlieko je pre dieťa 4x rýchlejšie stráviteľné ako umelé mlieko.

Podľa štúdie Nutričné návyky dojčiacich matiek a malých detí:

 • 95% batoliat má nedostatok vitamínu D – obmedzuje vstrebávanie vápnika čím spomaľuje rast dieťaťa, lebečná fontanela sa neskôr uzatvára, hrozí skrivenie chrbtice(skolióza), častejšie infekty dýchacích ciest, apatia, precitlivenosť,
 • 65% má málo vápnika – zdravý rast a pevnosť kostí,
 • 78% batoliat má nedostatok železa – následky na mentálny a motorický vývoj, železo je zodpovedné za správne fungovanie prenosu kyslíka, je nevyhnutné pre tvorbu červených krviniek – dieťa potrebuje 4x viac železa ako dospelý človek.

 

NETRÁPTE SA, V PRÍRODE EXISTUJE POMOC – MORINGA OLEIFERA

AK ste doteraz nepočuli o rastline menom Moringa Oleifera, potom je skvelé, že ste na ňu konečne natrafili. Okrem mnohých iných zdraviu prospešných látok ako je Zeatín (prameň mladosti), chlorofyl, Omega-3,-6, obsahuje to najpodstatnejšie čo budúca mamička a kojaca mamička potrebuje. Nie je doteraz známa iná rastlina, ktorá by obsahovala viac beta-karoténu, železa, vápnika, antioxidantov a kyseliny listovej.

 

MORINGA  - POMOC V TEHOTENSTVE

Moringa je výnimočná hlavne tým, že obsahuje všetky potrebné látky vo vyváženom množstve tak, ako to naše telo potrebuje. Vitamíny, proteíny, aminokyseliny a ako jediný svetový unikát obsahuje 109 000 ORAC jednotiek, čo znej robí hviezdu medzi antioxidantmi.

MORINGA  - POMOC POČAS DOJČENIA

Existuje viacero svetových vedeckých štúdií, ktoré potvrdzujú nárast tvorby mlieka po užívaní listov z Moringy:

 • jedna štúdia, ktorej sa zúčastnilo skoro 400 žien, potvrdila až o 152% vyššiu tvorbu mlieka už do 5 dní od užívania. Nájdete ju spracovanú TU
 • ďalšia štúdia potvrdzuje zdravší a vyšší nárast priberania na váhe dieťatka u tehotných žien.

Čo mnohé mamičky na Moringe milujú je, že ju môžu prijímať v rôznych podobách. Pripraviť si čaj, pridať prášok do rôznych jedál – polievok, šalátov, obľúbeného smoothie alebo jednoducho užiť v podobe kapsúl.

Ak plánujete dieťatko alebo je už na ceste, odporúčame doplnok   Prášok v najjemnejšej kvalite, výhradne z listov Moringa Oleifera z Tenerife v BIO kvalite. 

Produkty Moringa Oleifera sú dostupné v Standard, Premium a  Exclusive  kvalite. (bližšie informácie získate v kategóriách produktov).

 

ZDROJE:

https://www.naturalnews.com/034976_moringa_breastfeeding_diabetes.html

https://www.vitaleafmoringa.com/pages/moringa-tree-oleifera-for-lactating-mothers

https://spuntik.zoznam.sk/cl/1000719/1471307/Ake-chyby-vo-vyzive-deti-robime-najcastejsie-

https://www.researchgate.net/publication/262917216_Moringa_oleifera_Malunggay_as_a_Galactagogue_for_Breastfeeding_Mothers_A_Systematic_Review_and_Meta-Analysis_of_Randomized_Controlled_Trials

Fotogaléria: Moringa pre mamičky

Táto fotogaléria je prázdna.